Spełnienie Ego, czym jest?

Czym jest ego. To fałszywa tożsamość. Ona przeszkadza nam w osiąganiu stanu pożądanego. Jaki to stan pożądany?

Jedni nazywają to szczęściem inni harmonią spokojem, zadowoleniem lub zaspokojeniem. Można powiedzieć o poczuciu bycia pełnym, bez braków i absolutnie niezależnym akceptującym siebie bezwarunkowo i wyznającym zasadę Jest jak jest i tak jest okay.

Uczucie pełności, kompletności to jest życie bez jakichkolwiek uwarunkowań. Nie zależy od nikogo i od niczego.

Oczywiście nie mówię tu o zależności od piekarza czy krawcowej, czy pana inżyniera czy pracownika branży budowlanej co domy buduje. Ja nie o tym dziś. Ja mówię o tym co w nas, tu głęboko siedzi i co jest prawdą o nas.

Zadaje sobie pytanie: Co by było gdybyśmy właśnie tak żyli, to czyż tego nie można by nazwać szczęściem?

Zobacz jak niewielu z nas mówi o tym co minęło i rozdrapuje ciągłe rany nie dając się im zagoić. Mówimy No przecież nie mogę zapomnieć, tak trudno jest mi wybaczyć, wtedy taka byłam szczęśliwa, kiedyś było zupełnie inaczej wszystko miało sens i roztkliwiasz się nad sobą. Karmisz swoje Ego, a ono rośnie i przybiera gigantyczne kształty. Co masz tego, że żyjesz ciągle przeszłością, co daje Ci, że ciągle wspominasz, że byłeś najlepszym koszykarzem 20 lat temu, co daje Ci, że wracasz już kilka lat do tego jak ojciec Cię skrzywdził alkoholizując się. Po co Ci to, ten cały żal, smutek, poczucie krzywdy, rozpacz.

Co to Tobie robi?

Kiedy pytam Cię o to co jest w twoim życiu najważniejsze? pewnie odpowiesz mi szczęście. Bo jak jesteś szczęśliwy to jest super, a jak nie to wszystko jest do niczego i nic nie ma sensu.

To jak to się ma do tego co robisz. Czy widzisz, że coś tu nie pasuje? Bo trudno jest być szczęśliwy żyjąc wspomnieniami, żalem, smutkiem, utyskiwaniem na los, zawiścią i zazdrością ciągłym wypominaniem sobie potknięć.

Adaptacja hedonistyczna nie pozwoli nam na bycie spełnionym, kiedy będziemy wyznaczać sobie tylko cel szczęścia jako posiadanie kogoś lub czegoś.

Nie oszukujmy się, łatwo być szczęśliwym jak wszystko się układa, idzie po naszej myśli w pracy w domu wśród przyjaciół jest super to Ty jesteś szczęśliwy. Ale czy na pewno? Czy nie jest tak, że coś się zdziewa, gdzieś licho nie śpi i zaczyna cię świerzbić, żeby się doszukać czegoś, bo jest za dobrze. Sam zaczynasz nakręcać tę spiralę, sam zaczynasz wymyślać rzeczy, których niema lub wspominać, jak mówiłam to co było 100 lat temu. Może Ty wcale nie chcesz być szczęśliwy? Może Ty potrzebujesz tego napięcia, tych emocji, tego dreszczyk niepewności.

Jak można być szczęśliwym, kiedy tak bardzo wciąż za czymś tęsknimy?

Zostawiam Cię dziś z tym pytaniem.

Dodaj komentarz

Podziel się:

Beata Niewińska

Coach i mentor

Zapraszam Cię do mojego świata. Świata wrażliwości i empatii. Świata, w którym jest przestrzeń na to, co JEST. Na ból i radość, ale również cuda, których będziesz doświadczać. Na gniew oraz inne trudne i długo niewyrażane emocje i płynącą z nich twórczą siłę. Przez wiele lat szukałam emocjonalnego ukojenia i próbowałam zrozumieć swoje problemy. Rozwiązań szukałam w duchowości, psychologii, religii, terapiach tradycyjnych i alternatywnych. Mój blog oraz mój kanał Youtube są efektem tych poszukiwań. Dziele się tym, co mnie samej pomogło uzdrowić rany swojego dzieciństwa i nawiązać kontakt z własną Duszą i tym, co nazywam Źródłem, Siłą Wyższą, Bogiem.

Odwiedź mnie:
Tagi:

Zostań na dłużej

Zalety posiadania konta: